Александър Везенков реализира осем точки при победата на Сакраменто кингс над Атланта

...

Александър Везенков отбеляза осем точки при п обеда на Сакраменто кингс

Александър Везенков осъществя осем точки при успеха на  " Сакраменто кингс "  над " Атланта хоукс " със 122:107 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Той игра малко над шест минути в срещата.

Българският баскетболист беше на паркета във втората и третата четвърт. Той игра, макар че беше под въпрос за дуела поради травма в глезена.

Везенков осъществя два от трите си опита от тройката, а един път вкара и от зоната за две точки. Освен осемте точки, българинът овладя и две битки.

От съотборниците на Везенков най-резултатен беше Харисън Барнс с 32 т., а Домантас Сабонис осъществя 14 и овладя 21 битки.

Победата прекъсва серия от четири следващи загуби на " Сакраменто ". Отборът към този момент е с баланс 24:18 и заема седмо място в Западната конференция. Следващият мач на " Сакраменто " е гостува на " Голдън стейт уориърс " на 26 януари.
Източник: lupa.bg